GNU diffutils 2.7.10 - en to pl translation catalogue (178 entries)

en: program error
pl: błąd programu

en: stack overflow
pl: przepełnienie stosu

en: Unknown system error
pl: Niezany błąd systemu

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of this program
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
pl: Autorzy nie dają ŻADNYCH gwarancji, do granic, na które zezwala prawo.
    Program może być rozpowszechniany na warunkach Ogólnej Licencji Publicznej
    GNU; szczególy są opisane w pliku COPYING.

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja `%s' is ambiguous

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `--%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja `%s' wymaga argumentu

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja `--%s'

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: nielegalna opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja `-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `-W %s' nie może mieć argumentu

en: Success
pl: Powodzenie

en: No match
pl: Nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Złe wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Zly znak zbiorczy

en: Invalid character class name
pl: Zła nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Końcowy ukośnik odwrotny

en: Invalid back reference
pl: Zły odnośnik wstecz

en: Unmatched [ or [^
pl: Nie sparowany [ lub [^

en: Unmatched ( or \(
pl: Nie sparowany ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Nie sparowany \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Zła zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Zły koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Brak pamięci

en: Invalid preceding regular expression
pl: Złe poprzedzjące wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenia regularne jest za duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Nie sparowany ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak porzedniego wyrażenia regularnego

en: memory exhausted
pl: brak pamięci

en: Files %s and %s differ
pl: Pliki %s i %s różnią się

en: Binary files %s and %s differ
pl: Pliki binarne %s i %s się różnią

en: No newline at end of file
pl: Brak znaku nowej linii na końcu pliku

en: Written by Torbjorn Granlund and David MacKenzie.
pl: Napisany przez Torbjorna Gralunda i Davida MacKenzie.

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Napisz `%s --help' żeby dowiedzieć się więcej.

en: invalid --ignore-initial value `%s'
pl: błędna wartość --ignore-initial `%s'

en: options -l and -s are incompatible
pl: sprzeczne opcje -l i -s

en: write failed
pl: zapis nieudany

en: standard output
pl: standardowe wyjście

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
pl: -b  --print-chars  Wypisanie różniących się bajtów.

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
pl: -i OMIŃ  --ignore-initial=OMIŃ  PRzeskoczenie pierwszych OMIŃ bajtów.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
pl: -i SKOK1:SKOK2--ignore-initial=SKOK1:SKOK2

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
pl:   Przeskoczenie pierwszych SKOK1 bajtów PLIKU1 i SKOK2 bajtów PLIKU2.

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
pl: -I  --verbose  Wypisanie położeń i kodów wszystkich różniących się bajtów.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
pl: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Porównanie najwyżej LIMIT bajtów.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
pl: -s  --quiet  --silnet  Bez wypisania wyników; tylko przekazanie statusu.

en: -v  --version  Output version info.
pl: -v  --version  Wypisanie informacji o wersji.

en: --help  Output this help.
pl: --help  Wypisanie tego helpu.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
pl: Użycie: %s [OPCJA]... PLIK1 [PLIK2 [SKOK1 [SKOK2]]]

en: Compare two files byte by byte.
pl: Porównanie plików bajt po bajcie.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
pl: SKOK1 i SKOK2 to liczby bajtów do pominięcia w każdym z plików.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
pl: Po wartości SKOKU mogą być dodane następujące przyrostki:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, i tak dalej dla T, P, E, Z, Y.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
pl: Jeżeli PLIK to `-' lub go brak, czytane jest standardowe wejście.

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
pl: Inofmracje o błędach: bug-gnu-utils@gnu.org .

en: invalid --bytes value `%s'
pl: błędna wartość --bytes `%s'

en: missing operand after `%s'
pl: brakujący argument po `%s'

en: extra operand `%s'
pl: nadmiarowy argument `%s'

en: %s %s differ: byte %s, line %s
pl: %s %s różnią się: bajt %s, linia %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
pl: %s %s różnią się: bajt %s, linia %s zawiera %3o %s %3o %s

en: cmp: EOF on %s
pl: cmp: EOF przy %s

en: Written by Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman, and Len Tower.
pl: Napisany przez Paula Eggerta, Mike'a Haertela, Davida Hayesa,
    Richarda Stallmana i Lena Towera.

en: invalid context length `%s'
pl: błędna długość kontekstu `%s'

en: pagination not supported on this host
pl: stronicowanie nie jest możliwe na tej maszynie

en: too many file label options
pl: za dużo opcji etykietowania plików

en: invalid width `%s'
pl: błędna szerokość `%s'

en: conflicting width options
pl: sprzeczne opcje szerokości

en: invalid horizon length `%s'
pl: błędna długość horyzontu `%s'

en: `-%ld' option is obsolete; use `-%c %ld'
pl: opcja `-%ld' jest przestarzała, użyj `-%c %ld'

en: `-%ld' option is obsolete; omit it
pl: opcja `-%ld' jest przestarzała, opuść ją

en: --from-file and --to-file both specified
pl: równocześnie podane --from-file i --to-file

en: Compare files line by line.
pl: Porównanie plików kolejnymi liniami.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
pl: -i  --ignore-case  Ignorowanie różnic między wielkimi i małymi literami.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
pl: --ignore-space-change    Zignorowanie wielkości liter przy porównywaniu
                             nazw plików.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
pl: --no-ignore-file-name-case  Uwzględnianie wielkości liter przy porównywaniu
                                nazw plików.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
pl: -E  --ignore-tab-expansion  Zignorowanie zmian spowodowanych rozwinięciem
                                TABów.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
pl: -b  --ignore-space-change  Zignorowanie zmian ilości znaków odstępu.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
pl: -w  --ignore-all-space  Zignorowanie znaków odstępu.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
pl: -B  --ignore-blank-lines  Zignorowanie zmian ilości pustych linii.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
pl: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Zignorowanie zmian w liniach pasujących
                                       do RE.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
pl: --strip-trailing-cr  Pominięcie znaków nowej linii na wejściu.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
pl: --binary  Czytanie i zapisywanie danych binarnie.

en: -a  --text  Treat all files as text.
pl: -a  --text  Traktowanie plików jako tekstowych.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
pl: -c  -C ILE  --context[=ILE]  Skopiowanie ILE (domyślnie 2) linii kontekstu.
    -u  -U ILE  --unified[=ILE]  ILE (domyślnie 2) linii zunifikowanego kontekstu.
      --label ETYKIETA           Użycie ETYKIETY zamiast nazwy pilku.
      -p  --show-c-function      Wskazanie funkcji C, w których są zmiany.
      -F RE  --show-function-line=RE  Pokazanie ostatniej linii pasującej do RE.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
pl: -q  --brief  Wypisanie wyniku tylko gdy pliki się różnią.

en: -e  --ed  Output an ed script.
pl: -e  --ed  Wynik w postaci komend ed-a

en: --normal  Output a normal diff.
pl: --normal  Wynik w postaci zwykłego diff-a.

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
pl: -n  --rcs  Wynik w postaci diff-a z RCS.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
pl: -y  --side-by-side  Wynik w dwóch kolumnach.
      -W ILE  --width=ILE  Wypisanie najwyżej ILE (domyśnie 130) znaków w linii.
      --left-column  Wypisanie tylko lewej kolumny dla wspólnych linii.
      --suppress-common-lines  Bez wypisywania wspólnych linii.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
pl: -D NAZWA  --ifdef=NAZWA  Wypisanie połączonego pliu dla pokazania różnic
                             w `#ifdef NAZWA'.

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
pl: --TYPG-group-format=GFMT   Podobnie, ale z użyciem GFMT do sformatowania grup
                               wejściowych type TYPG

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
pl: --line-format=LFMT  Podobnie, ale z użyciem LFMT do sformatowania linii
                        wejściowych.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
pl: --TYPL-group-format=LFMT   Podobnie, ale z użyciem LFMT do sformatowania grup
                               wejściowych typu TYPL

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
pl: TYPL to `old', `news' lub `unchanged'.  TYPG to TYPL lub `changed'.

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
pl:   GFMT może zawierać:
        %<  linie z PLIKU1
        %>  linie z PLIKU2
        %=  linie wspólne dla PLIKU1 i PLIKU2
        %[-][SZER][.[DOKŁ]]{doxX}LITERA  specyfikacja w stylu printf dla LITERY
          LITERY są następujące dla nowej grupy (małe dla starej grupy):
            F  numer pierwszej linii
            L  numer ostatniej linii
            N  ilość linii = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
pl:   LFMT może zawierać:
        %L  zawartość linii
        %l  zawartośc linii, z wyłączeniem znaku nowej linii
        %[-][SZER][.[DOKŁ]]{doxX}n  specyfikację numeru linii w stylu printf

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
pl:   GFMT i LFMT mogą zawierać:
        %%  %
        %c'C'  pojedyńczy znak C
        %c'\OOO'  znak o kodzie ósemkowym OOO

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
pl: -I  --paginate  Przepuszczenie wyniku przez `pr' żeby go stronnicować.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
pl: -t  --expand-tabs  Rozwinięcie TABów w spacje w wyniku.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
pl: -T  --initial-tab  Wyrównanie linii przez użycie TABów.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
pl: -r  --recursive  Porównanie podkatalogów rekurencyjnie.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
pl: -N  --new-file  Traktowanie brakujących plików jak pustych.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
pl: --unidirectional-new-file  Traktowanie brakujących pierwszych plików
                                   w pierwszym zestawie jako pustych.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
pl: -s  --report-identical-files  Informowanie gdy dwa pliki są takie same.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
pl: -x WZÓR  --exclude=WZÓR  Wykluczenie plików pasujących do WZORu.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
pl: -X PLIK  --exclude-from=PLIK  Pominięcie plików pasujących do wzorców w PLIKu.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
pl: -S PLIK  --starting-file=PLIK  Zacznij od PLIKu przy porównywaniu katalogów.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
pl: --from-file=PLIK1  Porównanie PLIKU1 z wszystkimi argumentami.
                       PLIK1 może być katalogiem.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
pl: --to-file=PLIK2  Porównanie wszystkich argumentów z PLIKIEM2.
                     PLIK2 może być katalogiem.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
pl: --horizon-lines=ILE  Zostawienie ILE linii wspólnego przedrostka i przyrostka.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
pl: -d  --minimal  Usiłowanie znalezienia mniejszego zbioru zmian.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
pl: --speed-large-files  Duże pliki i rozrzucone małe zmiany.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
pl: PLIKI to `PLIK1 PLIK2' albo `KATALOG1 KATALOG2' albo `KATALOG PLIK...' albo
    PLIK... KATALOG'.

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
pl: Jeżeli użyta jest opcja --from-file albo --to-file, nie ma ograniczeń co do
    PLIKÓW.

en: If a FILE is `-', read standard input.
pl: Jeżeli PLIK to `-', czytane jest standardowe wejście.

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
pl: Użycie: %s [OPCJA]... PLIKI

en: conflicting %s option value `%s'
pl: sprzeczna wartość opcji %s: `%s'

en: conflicting output style options
pl: sprzeczne opcje stylu wyniku

en: regular empty file
pl: zwykły pusty plik

en: regular file
pl: zwykły plik

en: directory
pl: katalog

en: block special file
pl: specjalny plik blokowy

en: character special file
pl: specjalny plik znakowy

en: socket
pl: gniazdo

en: message queue
pl: kolejka komunikatów

en: semaphore
pl: semafor

en: shared memory object
pl: obiekt w pamięci dzielonej

en: typed memory object
pl: obiekt w pamięci z określeniem typu

en: weird file
pl: dziwny plik

en: Only in %s: %s
pl: Tylko w %s: %s

en: cannot compare `-' to a directory
pl: nie można porównać `-' z katalogiem

en: -D option not supported with directories
pl: -D opcja nie działa dla katalogów

en: Common subdirectories: %s and %s
pl: Wspólne podkatalogi: %s i %s

en: File %s is a %s while file %s is a %s
pl: Plik %s jest %s, podczas gdy plik %s jest %s

en: Files %s and %s are identical
pl: Pliki %s i %s są identyczne

en: Written by Randy Smith.
pl: Napisany przez Randiego Smitha.

en: incompatible options
pl: niezgodne opcje

en: `-' specified for more than one input file
pl: `-' podany dla więcej niż jednego pliku wejściowego

en: read failed
pl: nieudany odczyt

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
pl: -e  --ed  Wypisanie niezłączonych zmian między STARY_PLIK a NOWY_PLIK do
              MÓJ_PLIK.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
pl: -E  --show-overlap  Wypisanie niezłączonych zmian, konflikty w nawiasach.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
pl: -A  --show-all  Wypisanie wszystkich zmian, konflikty w nawiasach.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
pl: -x  --overlap-only  Wypisanie nachodzących zmian.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
pl: -X  Wypisanie nachodzących zmian w nawiasach.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
pl: -3  --easy-only  Wypisanie niezłączonych nienachodzących zmian.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
pl: -m   -merge  Wypisanie połączonych plików zamiast komend ed-a (domyślnie -A).

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
pl: -L ETYKIETA --label=ETYKIETA  Użycie ETYKIETY zamiast nazwy pliku.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
pl: -i  Dodanie komendy `w' i `q' do komend ed-a.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
pl: --diff-program=PROGRAM  Użycie PROGRAMU do porównania plików.

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
pl: Użycie: %s [OPCJA]... MÓJ_PLIK STARY_PLIK TWÓJ_PLIK

en: Compare three files line by line.
pl: Porównanie trzech plików linia po linii.

en: internal error: screwup in format of diff blocks
pl: bład wewnętrzny: spieprzony format bloków diff

en: %s: diff failed:
pl: %s: diff nie zadziałał:

en: internal error: invalid diff type in process_diff
pl: błąd wewnętrzny: błędny typ diff w process_diff

en: invalid diff format; invalid change separator
pl: błędny format diff; błędny separator zmian

en: invalid diff format; incomplete last line
pl: błędny format diff; niekompletna ostatnia linia

en: subsidiary program `%s' not executable
pl: program pomocniczy `%s' nie jest wykonywalny

en: subsidiary program `%s' not found
pl: nie znaleziono programu pomocniczego `%s'

en: subsidiary program `%s' failed
pl: nie zadziałał program pomocniczy `%s'

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
pl: błędny format diff; nieprawidłowe znaki na początku linii

en: internal error: invalid diff type passed to output
pl: błąd wenwętrzny: błędny typ diff-a przekazany na wyjście

en: input file shrank
pl: plik wejściowy się zmiejszył

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
pl: nie można porównać nazw plików `%s' i `%s'

en: Written by Thomas Lord.
pl: Napisany przez Thomasa Lorda.

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
pl: -o PLIK  --output=PLIK  Tryb interakcyjny, wyniki wysyłane do PLIKu.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
pl: -i  --ignore-case  Traktowanie małych i wielkich liter tak samo.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
pl: -W  --ignore-all-space  Ignorowanie wszystkich znaków odstępu.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) columns per line.
pl: -w ILE  --width=ILE  Wypisanie najwyżej ILE (domyśnie 130) znaków w linii.

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
pl: -I  --left-column  Wypisanie tylko lewej kolumny dla wspólnych linii.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
pl: -s  --suppress-common-lines  Bez wypisania wspólnych linii.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
pl: -H  --speed-large-files  Duże pliki i rozrzucone małe zmiany.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
pl: Użycie: %s [OPCJA]... PLIK1 PLIK2

en: Side-by-side merge of file differences.
pl: Interaktywne połączenie plików.

en: cannot interactively merge standard input
pl: nie mogę interakcyjnie łączyć standardowego wejścia

en: both files to be compared are directories
pl: oba mające być porównane pliki to katalogi

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el:	Edit then use the left version.
    er:	Edit then use the right version.
    e:	Edit a new version.
    l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
pl: ed:	Edycja i użycie obu wersji, każdej z nagłówkiem.
    eb:	Edycja i użycie obu wersji.
    el:	iUżycie wersji po lewej.
    er:	Edycja i użycie wersji po prawej.
    e:	Edycja nowej wersji.
    l:	Użycie wersji po lewej.
    r:	Użycie wersji po prawej.
    s:	Dołączenie wspólnych linii bez informoawania o tym.
    v:	Dołączenie wspólnych linii z podaniem informacji.
    q:	Zakończenie.
