recode 3.6 - en to nb_NO translation catalogue (77 entries)

en: No error
nb_NO: Ingen feil

en: Non canonical input
nb_NO: Ikke-kanonisk inndata

en: Ambiguous output
nb_NO: Tvetydig utdata

en: Untranslatable input
nb_NO: Uoversettelige inndata

en: Invalid input
nb_NO: Ugyldig inndata

en: System detected problem
nb_NO: Systemet oppdaget et problem

en: Misuse of recoding library
nb_NO: Misbruk av omkodingsbibliotek

en: Internal recoding bug
nb_NO: Intern omkodingsfeil

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
nb_NO: Dette programmet er fri programvare; du kan redistribuere det og/eller endre
    det under vilkårene i GNU General Public License som publisert av
    Free Software Foundation, enten versjon 2, eller (ved ditt)
    en nyere versjon.
    
    Dette programmet er distribuert i håp om at det vil være nyttig,
    men UTEN NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti
    SALGBARHET eller FOR ET SPESIELT FORMÅL. Se
    GNU General Public License for flere detaljer.
    
    Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License
    sammen med dette programmet, hvis ikke, skriv til Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, 02111-1307 MA, USA

en: Try `%s %s' for more information.
nb_NO: Prøv «%s %s» Prøv for mer informasjon.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
nb_NO: Fri «omkoder» konverterer filer mellom forskjellige tegnsett og overflater.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
nb_NO: 
    Bruk: %s [FLAGG] ... [[TEGNSETT] | FORESPØRSEL [FIL] ... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
nb_NO: 
    Dersom et langt flagg viser et argument som obligatorisk, så er det
    obligatorisk for tilsvarende korte alternativ også. Tilsvarende for
    valgfrie argumenter.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
nb_NO: 
    Oppføringer:
      -l, --list[=FORMAT]        lister en eller alle kjente tegnsett og aliaser
      -k, --known=PAR          begrense tegnsett ifølge kjente PAR-lister
      -h, --header[=[LN/]NAVN]   skriv tabellen NAVN på stdout med LN, og avslutt
      -F, --freeze-tables      skriv ut en C-modul son holder alle tabeller
      -T, --find-subsets         finn alle tegnsett som er undergrupper av andre
      -C, --copyright            vis opphavsrett- og kopieringsbetingelser
          --help                 vis denne hjelpen og avslutt
          --version              vis programversjon og avslutt

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
nb_NO: 
    Driftsmodus:
      -v, --verbose           forklar trinnsekvens og rapporter fremdrift
      -q, --quiet, --silent   undertrykk meldinger om irreversible omkodinger
      -f, --force             tving omkodinger selv når det ikke er reversibelt
      -t, --touch             berør omkodede filer etter erstatning
      -i, --sequence=filer    bruk midlertidige filer for sekvenseringspasseringer
          --sequence=minne   bruk minnebuffere for sekvenseringspasseringer

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
nb_NO:   -p, --sequence=rør     bruk rør-maskiner for sekvenseringspasseringer

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
nb_NO:   -p, --sequence=rør     samme som -i (på dette systemet)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
nb_NO: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           bruke strenge koblinger, selv løse tegn
      -d, --diacritics       konverter kun diakritiske eller like i HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      begrens omkoding til strenger og kommentarer
                             som for LN
      -c, --colons           bruk kolon i stedet for doble sitater for trema
      -g, --graphics         omtrentlige IBMPC ledere av ASCII-grafikk
      -x, --ignore=CHARSET   ignorer TEGNSETT når du velger en omkodingssti

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
nb_NO: 
    Opsjonen -l uten FORMAT eller tegnsett lister opp tilgjengelige tegnsett og overflater.
    FORMAT er «desimal», «oktal», «heksadesimal» eller «full» (eller en av «dohf»).

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
nb_NO: Med mindre STANDARD_TEGNSETT ligger i miljø, TEGNSETT som standard til den lokale
    avhengighetskodingeb, bestemt ved LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
nb_NO: Med -k viser en liste over mulige pre-koding for gitt etter TEGNSETT,
    Begge er tabellformtegnsett, med par av type «FØR1:ETTER1,FØR2:ETTER2, ...»
    FØR og ETTER er koder som oppgis som desimaltall.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
nb_NO: LN er et språk, det kan være «c»,«perl» eller «po»; «c» er standard

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
nb_NO: 
    FORESPØRSEL er UNDERFORESPØRSEL [, UNDERFORESPØRSEL] ...; UNDERFORESPØRSEL er koding [.. KODING] ...
    KODING er [TEGNSETT] [/ [OVERFLATE]] ...; FORESPØRSEL ofte ser ut som før .. ETTER,
    med før og etter blir tegnsett. Et utelatt CHARSET innebærer den vanlige
    tegnsettet, en utelatt [/ OVERFLATE] ... betyr de underforståtte overflater for TEGNSETT, et /
    med en tom overflatenavn betyr ingen overflater i det hele tatt. Se manualen.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
nb_NO: 
    Hvis ingen av -i og -p er gitt, anta -p hvis ingen FIL, ellers -i.
    Hver fil blir omkodet over seg selv, og ødelegger det opprinnelige. Hvis ingen
    FIL er spesifisert, funger da som et filter og omkode stdin til stdout.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
nb_NO: 
    Rapporter feil til <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
nb_NO: Sekvensen «%s» er tvetydig

en: Sequence `%s' is unknown
nb_NO: Sekvensen «%s» er ukjent

en: Language `%s' is ambiguous
nb_NO: Språket «%s» er flertydig

note: -1
en: Language `%s' is unknown
nb_NO: Språket «%s» er ukjent

en: Format `%s' is ambiguous
nb_NO: Formatet «%s» er tvetydig

en: Format `%s' is unknown
nb_NO: Formatet «%s» er ukjent

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
nb_NO: Skrevet av Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
nb_NO: 
    opphavsrett (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nb_NO: Dette er fri programvare; se i kildekoden for kopieringsbetingelser.
    Det er INGEN garanti; ikke en gang for SALGBARHET eller SKIKKETHET
    FOR ET BESTEMT FORMÅL.

en: Symbol `%s' is unknown
nb_NO: Symbolet «%s» er ukjent

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
nb_NO: Tegnsett «%s» er ukjent eller tvetydig

en: Required argument is missing
nb_NO: Påkrevd argument mangler

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
nb_NO: Syntaksen er foreldet, vennligst foretrekk «%s»

en: Request `%s' is erroneous
nb_NO: Forespørsel «%s» er ugyldig

en: Recoding %s...
nb_NO: Omkoder %s...

en:  done
nb_NO:  utført

en:  failed: %s in step `%s..%s'
nb_NO:  misslyktes: %s i steg «%s..%s»

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
nb_NO: %s misslyktes: %s i steg «%s..%s»

en: %s in step `%s..%s'
nb_NO: %s i steg «%s..%s»

en: Charset %s already exists and is not %s
nb_NO: Tegnsettet %s finnes allerede og er ikke %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
nb_NO: Kan ikke liste «%s», ingen navn tilgjengelig for dette tegnsettet

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
nb_NO: dec  oct hex   UCS2  mne  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
nb_NO: Beklager, ingen navn tilgjengelig for `%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
nb_NO: Resurfacer satt mer enn én gang for «%s»

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
nb_NO: Unsurfacer satt mer enn én gang for «%s»

en: Virtual memory exhausted
nb_NO: Virtuelt minne oppbrukt

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
nb_NO: Koder %3d og %3d begge omkoder til %3d

en: No character recodes to %3d
nb_NO: Ingen tegn omkodes til %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
nb_NO: Kan ikke snu oppgitt en-til-en tabell

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
nb_NO: Følgende diagnostikk for `%s' til `%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
nb_NO: Par nr. %d: <%3d, %3d> i konflikt med <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
nb_NO: Kan ikke fullføre tabellen fra sett med kjente par

en: Identity recoding, not worth a table
nb_NO: Identitetsomkoding, ikke verdt en tabell

en: Recoding is too complex for a mere table
nb_NO: Omkoding er for komplisert for bare en tabell

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
nb_NO: %sKonverteringstabell generert mekanisk ved Fri «%s» %s

en: %sfor sequence %s.%s
nb_NO: %sfor sekvens %s.%s

en: No table to print
nb_NO: Ingen tabell å skrive ut

en: reversible
nb_NO: reversibel

en: %s to %s
nb_NO: %s til %s

en: variable
nb_NO: variabel

en: *Unachievable*
nb_NO: *Uoppnåelig*

en: *mere copy*
nb_NO: *bare kopier*

en: Virtual memory exhausted!
nb_NO: Virtuelt minne oppbrukt!

en: Step initialisation failed
nb_NO: Trinninitialiseringen mislyktes

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
nb_NO: Trinninitialiseringen mislyktes (ubehandlede alternativer)

en: Request: %s
nb_NO: Forespørsel: %s

en: Shrunk to: %s
nb_NO: Krympet til: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
nb_NO: Ukjent overflate navn «%s»

en: No way to recode from `%s' to `%s'
nb_NO: Ingen måte å omkode fra «%s» til «%s»

en: Expecting `..' in request
nb_NO: Forventer «..»i forespørselen

en: Child process wait status is 0x%0.2x
nb_NO: Barneprosessventestatus er 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
nb_NO: UCS2   Mne   beskrivelse
